ПРО НАШУ ШКОЛУ
Повна назва: Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня с. Залюття Старовижівський район Волинська область
Скорочена: ЗОШ І-ІІ ст. с. Залюття
Форма власності: комунальна
Директор: Бондар Володимир Миколайович
Мова навчання: українська
Кількість учнів: 47
Кількість персоналу: 20
Кількість класів: 9
Кількість приміщень: 1
Наші завдання:
- організація навчально-виховного процесу на основі сучасних педагогічних та інформаційних технологій;
- формування особистості учня, розвиток його задатків, здібностей, обдарувань та наукового світогляду;
- розвиток особистості школяра на засадах християнської моралі, доброти, людяності, милосердя, чесності, працьовитості
Наша історія
Історія школи
В селі Залюття 3-класна школа діяла ще з 1925р. вона розміщувалась в хаті Махунів. Навчання велося українською мовою. Проте в 1935 р. ця школа була розігнана поляками.
У 1937 р. була знову відкрита 3-класна школа у хаті лісника Шави Феодосія. Навчання велося польською мовою. Навчав учнів один учитель – поляк Модро. Працював він в селі до 1941 р.
У 1940-1941 н. р. була відкрита 4-класна Народна школа. Вона розміщувалась у хатах того ж Ф. Шави, а також П. Гетюка, Махунів. На той час тут працювало вже дві вчительки: Марія Петрівна Винокова і Галина (прізвище невідоме). Галину пізніше замордували вояки ОУН. Завідував школою Федось Матвійчук зі Старої Вижви. 1943 р. школа випустила 11 учнів.
У 1945 р. радянська влада відкрила в селі початкову школу, що розміщувалася у хаті Шавів. Навчалося 15 учнів. Перша вчителька Гетюк Євгенія була родом із Залюття. Кількість учнів збільшувалась. З 1947 р. були прислані вчителі із східних областей Юлія і Тамара.
З 1952 р. школа стала філіалом Дубечненської семирічки. Працювали в ній Яковлева Катерина Макарівна, Зинюк Раїса Порфирівна, Брусова Марія Миколаївна, Любохинець Ірина Іванівна.
У 1954 р. розпочато будівництво нової школи, яке організував тодішній голова колгоспу Вінник Анатолій Антонович. У 1958 р. відкривається Залюттівська восьмирічка.
Першим директором був Маркевич. Далі школу очолювали Костюк С. П., Патейчук С. Я., Бандура П. К., який добудував ще дві класні кімнати.
З 1969 по 1989 рік директором школи була Ляшук Марія Іванівна, яка побудувала шкільну їдальню і розпочала дальшу добудову закладу.
За цей період ряд випускників школи отримали вищу і середню спеціальну освіту. Багато випускників навчалося в духовних академіях, семінарах. Понад 10 стали священиками.
Двоє випускників школи несли службу в Афганістані: Бовкуш Петро Григорович та Юхимук Микола Іванович, який у 1988 р. загинув. У 1991 р. на честь Миколи Юхимука була відкрита пам’ятна стела, яка знаходиться на території школи.
Після 1989 р. директорами школи були Німець М. С., Полюх В. М., Каліщук О. І., який у 1992 р. і закінчив добудову школи.
З 1996 по 2007 рік директором школи була Бубела Ольга Іванівна.
З 2007 р. колектив очолив Бондар Володимир Миколайович.